Prodej vícegeneračního domu u Lipna se stavebním pozemkem 4937 m²

Cena

Info u makléřky

Lokace

Hory - Pernek, Horní Planá

Užitná plocha

530 m2

Pozemky

4937 m2

Zvu vás na prohlídku:

Videoprohlídku

O nemovitosti

Skvělá příležitost ke koupi!

Jedinečné místo u Lipna k celoročnímu užívání obklopené nádhernou přírodou.

Nejnavštěvovanější místo v České republice, kde si každý přijde na své.

Ve výhradním zastoupení majitelů nabízíme k prodeji vícegenerační rodinný dům, který se nachází ve vesničce s názvem Hory, v katastrálním území Pernek. Rodinný dům je situován v klidné části obce jen necelých 5 min. od levého břehu vodní nádrže Lipno. Součástí prodávané nemovitosti je zahrada s výměrou 1887 m2 s již vzrostlými dřevinami a stromy, což uvítají všichni ti, kteří si potrpí na svůj klid a soukromí. Další nedílnou součástí prodávané nemovitosti je další kus zahrady s výměrou okolo 3000 m2, který dle územního plánu splňuje podmínky stavební parcely.

Dle platného ÚP je zastavitelnost pozemku stanovena max. 25%, přípustné je jedno 1NP s možností podsklepení zapuštěnými sklepy a možnost využít i podkroví. Podkroví může být vybudováno s nadstavbou max. 0,8 m na úroveň stropu posledního plného podlaží. V celém území jsou stanoveny na hlavních budovách šikmé střechy se sklonem 15° – 45°, ploché střechy jsou přípustné pouze u doplňkových staveb.

Prodávaný rodinný dům se nachází ve stavu před rekonstrukcí a díky své lokalizaci nabídne nejen soukromí, ale především klidné bydlení a užívání si volného času v přírodě. Stáří domu je odhadováno přibližně na cca 170 let, konstrukce domu kámen + cihla, střešní krytina pálené a betonové tašky. Podlahy jsou dřevěné a okna původní dřevěná špaletová. Zdroj teplé vody zabezpečuje pro celý objekt bojler a vytápění je řešeno krbovými kamny. Z inženýrských sítí je k dispozici el. energie a užitková voda, kopaná studna na pozemku, kanalizace je svedena do jímky. Parkování je možné na vlastním pozemku.

Lokalita okolo Lipenské nádrže vyniká nevyčerpatelnou řadou možností, jak trávit celoročně svůj čas s rodinou a přáteli – cyklostezky kolem Lipna, koupání a vodní sporty, v zimě lyžařská střediska v dostupné vzdálenosti, bruslení na zamrzlé přehradě, bobová dráha, lanová dráha, pěší turistika a výlety po okolí – Národní park Šumava, Stezka korunami stromů, Království lesa, Plešné jezero, Čertova stěna, Králičí ostrov, atd.

Pokud vás nabídka zaujala, neváhejte a doptejte se makléřky dalších podrobných informací, případně si zarezervujte svůj termín prohlídky.

Majitelé si vyhrazují právo výběru budoucího kupujícího.

Cena

Info u makléřky

Máte o nemovitost zájem?

Nebo mi pošlete zprávu